Menu główne

Koncerty, kino, teatr, film, zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

8. Ogólnopolski Festiwal Animacji: Wiosna & Przedwiośnie 2020

8. Ogólnopolski Festiwal Animacji: Wiosna & Przedwiośnie 2020

Teraz Dzieci Mają Głos! Od 3 do 31 marca w Mysłowickim Ośrodku Kultury nie tylko będzie można zobaczyć różnorodne filmy animowane, ale także zagłosować i wyłonić najlepszą produkcję. Po głosowaniu we wszystkich miastach odbędzie się wielki finał festiwalu.

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu kilku lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany. Ubiegłoroczna, siódma edycja ustanowiła do tej pory rekord goszcząc w 105. miejscowościach, w tym od lat także w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Wstęp na każdą projekcję: 2 zł/os.

Zgłoszenia na poszczególne projekcje (poza kinem rodzinnym):

Jacek Turalik, jturalik@m-ok.pl
Dział Imprez i Animacji Kultury
Czynny od poniedziałku do piątku, 8:00 – 20:00
Tel. +48 32 222 68 27

Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

wtorek, 03 marca 2020 r.

Kategoria przedszkolna, godz. 9.00
Agatka II: Agatka i breloczek (2019, 10:00), szymon adamski | serafiński studio
Bella w brzuszku (2019, 06:00), jacek rokosz | animoon/letko
Buźka i Dzióbek: Grzybobranie (2019, 05:00), maciej pestka | mapepi animacje
Kicia-Kocia: Kicia Kocia poznaje strażaka (2019, 07:00), marta stróżycka | egofilm
Sloth down (2019, 03:11), olga przytuła | pjatk warszawa

Kategoria wczesnoszkolna, godz. 11.00
Latający miś i strażnicy legend: „Biała dama” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*
Florek i kosmiczny brylant, część 1 (2019, 10:08), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Galaxi taxi: sok z akumulatora (2019, 13:00), jan steliżuk | fumi studio
He (2019, 06:44), katarzyna radecka | uap poznań
Magiczny fajerwerk (2019, 02:40), jacek zwolski
Latający miś i strażnicy legend: „Pani z zamkowej wieży” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*

_____________________________

wtorek, 10 marca 2020 r.

Kategoria przedszkolna, godz. 9.00
Agatka II: Agatka i breloczek (2019, 10:00), szymon adamski | serafiński studio
Bella w brzuszku (2019, 06:00), jacek rokosz | animoon/letko
Buźka i Dzióbek: Grzybobranie (2019, 05:00), maciej pestka | mapepi animacje
Kicia-Kocia: Kicia Kocia poznaje strażaka (2019, 07:00), marta stróżycka | egofilm
Sloth down (2019, 03:11), olga przytuła | pjatk warszawa

Kategoria wczesnoszkolna, godz. 11.00
Latający miś i strażnicy legend: „Biała dama” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*
Florek i kosmiczny brylant, część 1 (2019, 10:08), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Galaxi taxi: sok z akumulatora (2019, 13:00), jan steliżuk | fumi studio
He (2019, 06:44), katarzyna radecka | uap poznań
Magiczny fajerwerk (2019, 02:40), jacek zwolski
Latający miś i strażnicy legend: „Pani z zamkowej wieży” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*

_____________________________

wtorek, 17 marca 2020 r.

Kategoria przedszkolna, godz. 9.00
Przytul mnie. maraton (2019, 06:02), tomek miazga, klaudia robat/javvie | animoon/animex/pigeon
Stefek Burczymucha (2019, 01:45), łukasz zdanowski | artcore studio
Wiking tappi: Kiepski poranek olbrzyma grzmocicha (2018, 11:00), łukasz kacprowicz | egofilm, paris+hendzel co., studio prl, tvp s.a.
Krecia robota (2019, 02:35), magdalena pilecka | maria holka | blesz
Żubr Pompik 2: Dzięcioł (2019, 07:00), maciej kur | egofilm

Kategoria wczesnoszkolna, godz. 11.00
Przyjaciel wampira (2018, 05:54), justyna michałowska | pjatk warszawa
Rywale (2019, 01:55), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Sol i liv: uwolnienie mocy (2018, 10:24), piotr szczepanowicz | letko
Labirynt (2019, 05:00), dorota i andrzej gosienieccy i dzieci biorące udział w warsztatach animatorów jutra na 12. międzynarodowym festiwalu filmów animowanych animator 2019 w poznaniu
Świetlikowy gaj (2019, 05:24), tomasz pilarski | egofilm
Wtorek w poniedziałek (2018, 22:30), natalia dziedzic | studio daniel produkcja filmowa/ fumi studio

_____________________________

niedziela, 22 marca 2020 r. KINO RODZINNE, godz. 16.00

Kategoria przedszkolna
Agatka II: Agatka i breloczek (2019, 10:00), szymon adamski | serafiński studio
Bella w brzuszku (2019, 06:00), jacek rokosz | animoon/letko
Buźka i Dzióbek: Grzybobranie (2019, 05:00), maciej pestka | mapepi animacje
Kicia-Kocia: Kicia Kocia poznaje strażaka (2019, 07:00), marta stróżycka | egofilm
Sloth down (2019, 03:11), olga przytuła | pjatk warszawa

_____________________________

wtorek, 24 marca 2020 r.

Kategoria przedszkolna, godz. 9.00
Przytul mnie. maraton (2019, 06:02), tomek miazga, klaudia robat/javvie | animoon/animex/pigeon
Stefek Burczymucha (2019, 01:45), łukasz zdanowski | artcore studio
Wiking tappi: Kiepski poranek olbrzyma grzmocicha (2018, 11:00), łukasz kacprowicz | egofilm, paris+hendzel co., studio prl, tvp s.a.
Krecia robota (2019, 02:35), magdalena pilecka | maria holka | blesz
Żubr Pompik 2: Dzięcioł (2019, 07:00), maciej kur | egofilm

Kategoria wczesnoszkolna, godz. 11.00
Przyjaciel wampira (2018, 05:54), justyna michałowska | pjatk warszawa
Rywale (2019, 01:55), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Sol i liv: uwolnienie mocy (2018, 10:24), piotr szczepanowicz | letko
Labirynt (2019, 05:00), dorota i andrzej gosienieccy i dzieci biorące udział w warsztatach animatorów jutra na 12. międzynarodowym festiwalu filmów animowanych animator 2019 w poznaniu
Świetlikowy gaj (2019, 05:24), tomasz pilarski | egofilm
Wtorek w poniedziałek (2018, 22:30), natalia dziedzic | studio daniel produkcja filmowa/ fumi studio

_____________________________

niedziela, 29 marca 2020 r., KINO RODZINNE, godz. 16.00

Kategoria wczesnoszkolna
Latający miś i strażnicy legend: „Biała dama” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*
Florek i kosmiczny brylant, część 1 (2019, 10:08), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Galaxi taxi: sok z akumulatora (2019, 13:00), jan steliżuk | fumi studio
He (2019, 06:44), katarzyna radecka | uap poznań
Magiczny fajerwerk (2019, 02:40), jacek zwolski
Latający miś i strażnicy legend: „Pani z zamkowej wieży” (2019, 11:00), waldek mordarski | badi badi*

_____________________________

wtorek, 31 marca 2020 r.

Kategoria przedszkolna, godz. 9.00
Przytul mnie. maraton (2019, 06:02), tomek miazga, klaudia robat/javvie | animoon/animex/pigeon
Stefek Burczymucha (2019, 01:45), łukasz zdanowski | artcore studio
Wiking tappi: Kiepski poranek olbrzyma grzmocicha (2018, 11:00), łukasz kacprowicz | egofilm, paris+hendzel co., studio prl, tvp s.a.
Krecia robota (2019, 02:35), magdalena pilecka | maria holka | blesz
Żubr Pompik 2: Dzięcioł (2019, 07:00), maciej kur | egofilm

Kategoria wczesnoszkolna, godz. 11.00
Przyjaciel wampira (2018, 05:54), justyna michałowska | pjatk warszawa
Rywale (2019, 01:55), piotr kaźmierczak | studio różnych gatunków filmowych
Sol i liv: uwolnienie mocy (2018, 10:24), piotr szczepanowicz | letko
Labirynt (2019, 05:00), dorota i andrzej gosienieccy i dzieci biorące udział w warsztatach animatorów jutra na 12. międzynarodowym festiwalu filmów animowanych animator 2019 w poznaniu
Świetlikowy gaj (2019, 05:24), tomasz pilarski | egofilm
Wtorek w poniedziałek (2018, 22:30), natalia dziedzic | studio daniel produkcja filmowa/ fumi studio

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress